2011.11.03. 17:29
Egri mozicsütörtök
Mozibemutatók Egerben november 3 és 9 között:
Agria Moziban:
A bőr, amelyben élek: 15:30, 18:00 és 20:30
Vad Magyarország – A vizek birodalma (természetfilm): 16:00, 17:15 és 18:45
Lopott idő: 15:00, 17:00, 19:00 és 21:00
Uránia Moziban:
Kémkölykök 4D: A világ minden ideje: 19:00
Tintin kalandjai: 15:00 és 17:00 (szombat és vasárnap 11:00-kor is)
Kaland: 17:30
Három testőr 3D: 21:00
Tintin kalandjai
Steven Spielberget senkinek sem kell bemutatni. Számtalan mesterművel gazdagította a filmművészetet, emellett nagyon sok produceri feladatot ellát, különböző kisebb produkciókat támogat, filmgyártó vállaltokat hoz létre vagy működtet. Jelen munkája egy igazi európai gyökerekkel bíró projekt, mely eredete egészen 1929-re nyúlik vissza.
Ekkor jelent meg ugyanis a belga Georges Prosper Remi (ismertebb nevén Hergé) első képregénye a Tintin kalandjai. Az első füzet címe a Fáraók szivara. Hergé írta és rajzolta a műveit egészen haláláig 1983-ig. Ez összesen 23 teljes és 1 befejezetlen művet jelentett. A 2011-es kalandozást Spielberg és produceri minőségben Peter Jackson négy Tintin füzet történetéből gyúrta össze. Név szerint: Az aranyollós rák, A titokzatos csillag, Az Unikornis titka, és végül a Vörös Rackman kincse.
Megjegyzem, hogy sikerült beelőzni a nagy képregény hagyományokkal és kultúrával bíró Egyesült Államokat. Hiszen ott az első híresebb képregény 1938-ig váratott magára. Ez a hős nem lehetett más, mint Superman. Így Tintin kalandja máris büszkélkedhetett egy igen szép titulussal. Sikerült beelőznie megjelenésben amerikai kollégáját 9 teljes évvel.
A film előkészületei alatt sokan támadták az alkotókat, hogy miért nem élőszereplős filmmel rukkolnak elő. Steven is ezen gondolkodott először, ám később barátja Jackson meggyőzte, hogy a filmet kizárólag motion capture technikával érdemes leforgatniuk. (A motion capture technika lényege röviden, hogy a színészek mozgását, mimikáját rögzítik egy speciális ruha segítségével, mely mozgásokat később digitalizálnak és ez adja a számítógéppel generált figura későbbi filmvásznon látott mozdulatait).
A végeredmény minden eddigi látott eredményt felülmúlt. Kijelenthetem, hogy a Tintin kalandjai az egyik legszebb animációs film ami valaha készült. Minden fontosabb elem megvan benne ami egy hamisítatlan kalandfilmhez kell. Spielberg ebben verhetetlen, hiszen az Indiana Jones is azért lett világsiker mert minden fronton működött. Kiszolgálta a fiatalabbakat, hiszen pörgős volt és akciódús a középkorú generáció igényeinek is megfelelt, mert mozgalmas történettel bírt, többszálú cselekmény bontakozott ki és a főhősökkel könnyű volt azonosulni, élén Harrison Forddal. Végezetül pedig hatott az idősebb korosztályra is, mert ott volt Sean Connery mint kedves ismerős, előző produkciókból és őket is beszippantotta a kalandozás földön-vizen-levegőben.
A Tintin ugyanilyen bevált recept alapján válik működőképes végtermékké. Egyszerű sztoriján túl, működik a kalandfaktor. Szívesen mi is belecsöppennénk az események sűrűjébe. Az akciójelenetek elképesztőek! Aranyos karakterek, kiváltképpen a kicsik számára a fő cukiság Milu, a főhős kutyája. Poénos, mert jól kihasználja az egyszerű, de nagyon is működőképes helyzetkomikumokat. Szóval minden fronton működőképes. De emellett meg kell jegyezni, hogy a szórakozáson túl , annyira gyorsan elfelejtjük az egészet akárcsak egy délutáni matinét. Spielberg most csak szórakoztatni akart, nem alkotott maradandót. Arra ott van nekünk a Ryan közlegény megmentése vagy a Schindler listája. Ez nem is baj, csak úgy menjünk el megnézni a filmet, hogy előzetesen nagy igényeket ne támasszunk hozzá. Csak szórakozzunk. Show must go on.
Farkas Attila
Szólj hozzá!
Címkék: mozi farkas eger
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.